Techniki druku kart plastikowych

OFFSET TRADYCYJNY wykorzystywany do druku projektów wykonanych w pełnej palecie CMYK lub palecie kolorów Pantone, stosowany głównie przy produkcji średnich i dużych nakładów kart (powyżej 1000 szt.)

OFFSET CYFROWY (indygo) wykorzystywany do druku projektów w pełnej palecie CMYK przy produkcji małych nakładów (od 100 do 1000 szt.)

SITODRUK wykorzystywany do druku prostych projektów w małych nakładach oraz do nadruku kolorów metalicznych.

TERMODRUK wykorzystywany do druku identyfikatorów z prostą grafiką w jednym kolorze lub w pełnym kolorze.

Elementy umieszczane na kartach.

PASEK MAGNETYCZNYPASEK MAGNETYCZNY – Występuje na karcie jako nośnik pamięci z możliwością zapisu danych na 1 do 3 ścieżkach ( 1- alfanumeryczna 76 znaków; 2 – numeryczna 37 znaków; 3 – numeryczna 105 znaków).
Stosujemy paski magnetyczne:
LoCo – gęstość 300 – 400 Oe
HiCo – gęstość 2700 – 4000 Oe – wysoka odporność na rozmagnesowanie
Wybierając pasek magnetyczny należy znać rodzaj czytnika z którym będzie współpracować karta.

PASEK DO PODPISUPASEK DO PODPISU – Umożliwia trwałe umieszczenie podpisu posiadacza karty na jej powierzchni. Drukowany jest metodą sitodruku: biały lub transparentny.
Zdrapka (scratch-off) – naniesiona farbą ścieralną w celu przykrycia pewnych danych na karcie.

CHIPY – W zależności od zastosowania kart polecamy chipy SIMENSA o następujących symbolach: SLE 4406 – 104 bity, SLE 4436 – 221 bitów, SLE 4432 – 256 bajtów, SLE 4442 – 256 bajtów, SLE 4428 – 1024 bajty i inne.

ZDRAPKAZDRAPKA (SCRATCH-OFF) – nakładana na kartę w celu zakrycia pewnych informacji (np. kod PIN), które mogą następnie zostać odsłonięte poprzez zdrapanie. Zdrapka może zostać naniesiona na kartę z wykorzystaniem termodruku lub w postaci naklejki samo-destrukcyjnej o wysokim stopniu zabezpieczenia.

MODUŁ ZBLIŻENIOWYMODUŁ ZBLIŻENIOWY – jest nośnikiem informacji, który umożliwia interakcję z czytnikiem bez potrzeby bezpośredniego kontaktu karty z czytnikiem. Interakcja z czytnikiem następuje poprzez zbliżenie z modułem zbliżeniowym na odległość od kilku do kilkudziesięciu centymetrów od czytnika (w zależności od rodzaju czytnika).

HOLOGRAMHOLOGRAMY – Umieszczane na karcie metodą hot-stampingu. Przy nakładach powyżej 100.000 kart proponujemy zamówienie indywidualnego hologramu.